JAK NA PLOCHÉ BŘÍŠKO – 9. Když je Měsíc na vaší straně

JAK NA PLOCHÉ BŘÍŠKO – 9. Když je Měsíc na vaší straně

Zdá se to až neskutečné, ale už devětkrát jste usedli k našemu prázdninovému seriálu a konec naší cesty už je těsně před námi. A protože to byla cesta plná změn ve vašem životě, rozhodli jsme se ji završit něčím, co je naprosto přirozené a nelze to obejít, ať už věříte či nevěříte, a co může úplně jednoduše všechny ty změny a vaši snahu znásobit. Řeč tedy nebude o nikom jiném, něž je pán noční oblohy – MĚSÍC.

Nejsou to jen povídačky?

Přesně, jak bylo napsáno v úvodu, ať už věříte či nikoli, Měsíc a jeho neustále se opakující pouť je naprosto přirozený jev. Jsou mezi námi jedinci, kteří jsou na působení jeho síly velmi citliví (dobře to vidíme např. u lidí náměsíčných) a naopak lidé, kteří nemají ani zdání, že na ně nějaký Měsíc může působit. Je na rozhodnutí každého z nás, jaký bude jeho postoj a jak s těmito informacemi naloží, nicméně tvrdit, že je to blbost a povídačky pro děti, je jako tvrdit, že neexistuje příliv a odliv. Fázemi Měsíce se řídili už naši předkové, kteří jeho silám přizpůsobovali veškeré dění ve svém životě – zdraví, krásu, práci i odpočinek.

Měsíční fáze

Pokud ve vás přece jen nějaká ta zvědavost hlodá, představíme si teď úplně základní a jednoduché principy. A protože škola se nám nezadržitelně blíží, dáme si malé opakování z přírodovědy. 😊

  • Měsíc během své cyklické pouti dosahuje 2 vrcholů – ty představují novoluní a úplněk, tedy momenty, kdy Měsíc nevidíme vůbec nebo jej naopak vidíme celý.
  • Od novoluní do úplňku Měsíc dorůstá (vypadá jako písmeno D) a prostředek této fáze, kdy je vidět přesně ½ Měsíce, je tzv. první čtvrť.
  • Od úplňku do novoluní Měsíc naopak ubývá (říkáme, že couvá a vypadá jako písmeno C). V polovině této fáze narazíme na poslední čtvrť.

Měsíc ovlivňuje během své pouti různé části a orgány našeho těla. Pokud v daný okamžik uděláme něco dobrého pro konkrétní ovlivněnou část, výsledek se znásobí v náš prospěch. Jestliže však budeme části pod vlivem Měsíce přetěžovat, zaděláme si nejspíš na vleklé problémy. Měsíční fáze nemají vliv jen na naše tělo, ale i na naši psychiku. Pokud se naučíme využívat měsíční fáze v náš prospěch, můžeme pohodlnou cestou harmonizovat celé naše tělo i mysl. Zlepší se nám nálada, zregeneruje se tělo, zbaví se toxinů a upraví se i hmotnost.

Zaujala vás poslední slova? Omrkněte s námi nejzákladnější informace o fázích Měsíce:

  • Novoluní – ideální doba k půstu. Pozor půst není hladovka. Je dobré zvolit pro tento den např. zeleninové či ovocné šťávy nebo si naordinovat např. rýžový den. Tělo se nebude muset zatěžovat trávením těžké stravy, a tak může využít energii ke zbavení se toxinů a regeneraci.
  • Dorůstající Měsíc – v přibývající fázi má tělo tendenci skvěle využít a popř. uložit cokoli mu poskytneme – vitamíny, energie… V těchto dnech snadněji nabíráme kilogramy i díky většímu zadržování vody v těle. Je dobré bedlivě sledovat příjem a vynechat tučná a sladká jídla, protože naše tělo svědomitěji hospodaří s přijatou energií. Tyto dny jsou také velmi vhodné pro všelijaké výživné zábaly a masky. Náš organismus dokáže v přibývající fázi daleko lépe vstřebat dodávané živiny a plně jich využít. V den, kde nastane první čtvrť, můžeme opět zvolit půst.
  • Úplněk – opět vhodný den na držení půstu. Tělo se přirozeně čistí a regeneruje. Pokud se nechcete postit, zkuste alespoň odlehčit stravu, protože náš metabolismus je pomalejší. Pokud se do půstu vrhnete, zkuste si udělat předem plán a mějte stále po ruce láhev s vodou. Při úplňku má Měsíc největší sílu.
  • Ubývající Měsíc – tato fáze je nejideálnější pro hubnutí. Tělo se přirozeně čistí a má tendenci se zbavit všeho, co není dobré pro jeho přirozené fungování. Organismus dobře tráví a je naplněn energií. Jestliže si obzvláště v této měsíční fázi budete dodržovat zdravý jídelníček, půjdou kila dolů lehce. Při poslední čtvrti můžeme opět zařadit půst, který prospěje našemu zdraví.

Pokud máte pocit, že na tom přece jen něco bude, zkuste alespoň jeden měsíc pozorovat podle lunárního kalendáře, jaký vliv má Měsíc na vás. Využít můžete také naše lunární okénko, které naleznete na našich facebookových stránkách.

Ať už se měsíčními fázemi řídit budete nebo ne, nezapomínejte na pravidelný pitný režim a také pohyb.

Cíl na dohled

Naši milí příznivci, čtenářky a čtenáři. Naše cesta je prakticky u cíle. Kde přesně bude ten váš, si musí rozhodnout každý z vás podle svých představ, kam až chce dojít a čeho všeho dosáhnout. Společně jsme prošli cestu, na které jsme si ukázali, že pokud chcete něco změnit, musí jít o změnu komplexní. Pevně věříme, že nový životní styl plný zdravých dobrot a příjemného pohybu, bude tou správnou cestou k vašemu vysněnému cíli. Jestliže budeme mít někdy pocit, že jste se zase ztratili, budeme rádi, když se kdykoli vrátíte a použijete naše články jako záchytný a odrazový bod.

Děkujeme vám za váš zájem o toto téma a doufáme, že jste s námi strávili příjemné prázdniny. Přejeme vám mnoho úspěchů na vaší cestě, ať dosáhnete přesně toho vašeho vysněného cíle.

1. díl Proč to vypadá jako věda

2. díl Kuchyň jako startovací dráha

3. díl Chyťte denní režim za pačesy a už nepouštějte

4. díl Život je pohyb

5. díl Cvičení se vzduchem v hlavní roli

6. díl Harmonickou cestou...

7. díl Zadáno pro ženy

8. díl Pomocníci

Ochrana osobních údajů © 2020 tian-de.cz