JAK NA PLOCHÉ BŘÍŠKO – 9. Když je Měsíc na vaší straně

JAK NA PLOCHÉ BŘÍŠKO – 9. Když je Měsíc na vaší straně

Překvapivě, již devětkrát jste se připojili k našemu letnímu seriálu, a teď nás čeká poslední etapa této cesty. Během této doby jste prošli mnoha změnami ve svém životě, a abychom to uzavřeli přirozeným způsobem, chceme se zaměřit na něco, co je všudypřítomné a nelze to přehlédnout, bez ohledu na to, zda tomu věříte nebo ne – a to je MĚSÍC.

Jsou to jenom povídačky?

Jak jsme zmínili na začátku, bez ohledu na to, zda jste zastáncem této myšlenky, Měsíc a jeho pravidelná cesta jsou neoddiskutovatelnými faktory. Existují jedinci, kteří jsou nesmírně citliví na jeho vliv (víme to například z reakcí náměsíčných lidí), zatímco jiní se tím vůbec nenechávají ovlivnit. Je na každém, jaký postoj zaujme, ale tvrzení, že je to jen pohádky pro děti, je podobné jako popírání přílivu a odlivu. Naši předkové se řídili fázemi Měsíce, přizpůsobovali jim veškeré aspekty svého života – od zdraví a krásy po práci a odpočinek.

Měsíční fáze

Pro ty, kdo mají chuť na detaily, zde jsou základní principy. Před tím, než se budeme vzdělávat, si zopakujme trochu z přírodovědy. 😊

  • Měsíc během své cyklické pouti dosahuje 2 vrcholů – ty představují novoluní a úplněk, tedy momenty, kdy Měsíc nevidíme vůbec nebo jej naopak vidíme celý.
  • Od novoluní do úplňku Měsíc dorůstá (vypadá jako písmeno D) a prostředek této fáze, kdy je vidět přesně ½ Měsíce, je tzv. první čtvrť.
  • Od úplňku do novoluní Měsíc naopak ubývá (říkáme, že couvá a vypadá jako písmeno C). V polovině této fáze narazíme na poslední čtvrť.

Měsíc ovlivňuje různé části těla a orgány. Když jednáme v souladu s těmito vlivy, má to posilující efekt. Pokud však nerespektujeme tyto vlivy, může to vést k problémům. Měsíční fáze působí nejen na fyzické zdraví, ale i na psychiku. Pokud se naučíme těchto vlivů využít, můžeme vyrovnat tělo i mysl, zlepšit náladu, regenerovat tělo a ztratit na váze.

Zaujala vás poslední slova? Omrkněte s námi nejzákladnější informace o fázích Měsíce:

  • Novoluní – Skvělá doba pro půst. Není to hladovka, ale spíše den s lehčí stravou, jako jsou šťávy nebo třeba rýžový den. Tím ulevíte trávicímu systému, což usnadní detoxikaci a regeneraci.

TIP: Pektinový kysel s rakytníkem a jablkem

 

Doporučujeme v toto období zařadit do půstu Pektinový kysel s rakytníkem a jablkem. Kysel obsahuje ovesnou vlákninu, která organismus dokonale pročistí.

 

 

  • Dorůstající Měsíc – Tělo má tendenci lépe vstřebat živiny a energii, takže je vhodný čas na omlazovací procedury. Dbejte však na vyvážený jídelníček, protože v tomto období lépe nabíráme na váze.

TIP: Intenzivní omlazující maska na obličej a krk Q10 1Ks 

 

použijte v rámci omlazující procedury tuto masku. Koenzym Q10 - je nejsilnější antioxidant kosmetologie, který zabraňuje stárnutí pokožky. Dodává buňkám nepostradatelnou životní sílu a energii, kterou potřebují k přirozené obnově.

  

  • Úplněk – Další ideální čas pro půst nebo lehkou stravu. Tělo se čistí a regeneruje. Jestliže se nechcete úplně postit, zkuste alespoň zvolnit tempo stravování.

TIP: Pektinový kysel s vlochyní a borůvkou